Netālu ir galvenie kristiešu svētki – gaišās Lieldienas. Un viens no tā svarīgajiem simboliem ir vistu olas, kuras parasti krāso sarkanā krāsā. Un šai tendencei ir labi iemesli.
Saturs
Pirmā tradīcija
Otrā tradīcija
Trešā tradīcija
Ko nozīmē Lieldienu ola?
Krāsu nozīme
Mūsdienās Kristus augšāmcelšanās olas tiek krāsotas dažādās krāsās. Dievbijīgāki cilvēki neatkāpjas no vispārpieņemtām tradīcijām. Bet kāpēc šī īpašā krāsa? Ir vairāki uzskati, kas jāpamato.
Pirmā tradīcija
Saskaņā ar pirmo ticību nav tiešas saistības ne ar Kristu, ne ar viņa augšāmcelšanos. Saskaņā ar šo leģendu Markusa Aurēlija māte, būdama stāvoklī, uz ielas atradusi vistas olu ar spilgti sarkaniem plankumiem uz čaumalas. Pēc atklājuma sieviete dzemdēja topošo Romas imperatoru. Tieši šis incidents, pēc personīgās pareģotāja domām, kļuva par labu zīmi, un mazulim tika pareģota lieliska nākotne. Kopš tā laika romiešu tauta ir kļuvusi par tradīciju viens otram dāvināt sarkanas krāsas olas, tādējādi vēlot laimi un labklājību.
Otrā tradīcija
Tie, kas pārzina evaņģēlija rakstus, zina, ka Marija Magdalēna bija pirmā, kas uzzināja par Jēzus augšāmcelšanos pēc krustā sišanas un apbedīšanas. Ar šīm labajām ziņām sieviete skrēja pie Tibērija. Tomēr imperators iesmējās viņai sejā un paziņoja, ka ticēs notikušajam tikai ar vienu nosacījumu. Proti, ja viņam priekšā guļošā ola iegūst sarkanu nokrāsu. Kad šis nosacījums tika izpildīts, pārsteigumam nebija robežu. Šajā sakarā cilvēki Lieldienās sāka krāsot olas sarkanā krāsā – Kristus nevainīgi izlieto asiņu krāsā.
Lasi vēl: Tests no hiromantiem: plaukstas forma pastāstīs par jūsu raksturu
Šķir otru lapu, lai lasītu tālāk…